Skip to Content

Виставка сучасного литовського живопису «Стан неспокою» у Києві

Современная литовская живопись

У київському Центрі сучасного мистецтва „Soviart“ 20 травня 2010 року відкрилась виставка сучасного литовського живопису «Стан неспокою». У виставці представлені роботи різних поколінь литовських художників: Віґантаса Паукштє, Лінаса Ляндзбєрґіса, Бронюса Ґражіса, Вірґініюса Вінінґаса, Константінаса Ґайтанджі, Вітаутаса Васілюнаса.

Практично всі твори литовських авторів в Україні представлені вперше.

Це вже не перша виставка литовського живопису останнім часом. Роботи сучасних литовських митців були представлені у київських галереях «Цех», „Soviart“, «36», Центрі сучасного мистецтва «Я» та інших. Любителі живопису Чернівців, Львова, Донецька і Харкова також мали нагоду побачити роботи литовських художників.

Виставка «Стан неспокою» - це частина проекту литовських митців «Анатомія страху». Автори, які беруть участь у цьому проекті, у своїй творчості відображають дух сьогодення: його цінності, страхи і пошуки.

За словами куратора виставки Лінаса Ляндзберґіса: «В окремих творах (або у творчості загалом) всіх митців, які беруть участь у виставці, неспокій відображається як пластичний прояв, індивідуальна позиція, об’єкт творчості або загальний емоційний стан. Мета виставки – передати індивідуальний погляд митця на неспокій її глядачам – намагання нейтралізувати цей неспокій або ж навпаки, зробити його двигуном власного творчого стилю».

У виставці «Стан неспокою» представлені твори художників різних поколінь. Тому глядачі матимуть можливість оглянути сформовані пластичні відображення, різні погляди авторів на навколишній світ і себе, емоційні стани і навіть побачити своєрідну іконографію неспокою, що була властива різним поколінням. Через тему неспокою в експонатах виставки відкривається зміна традицій живопису і відчуття світу загалом. Твори, що об’єднані єдиною темою, розкриють індивідуальні розбіжності різних поколінь митців, а також дозволять роздивитись форми неспокою, що властиві литовським художникам.

Виставка литовського сучасного живопису «Стан неспокою» у Центрі сучасного мистецтва „Soviart“ триватиме до 2 червня 2010 року.

Організатори проекту: Посольство Литовської Республіки в Україні, Міністерство культури Литовської Республіки, Центр сучасного мистецтва „Soviart“.

Спонсор проекту: авіакомпанія «Аеросвіт».Rambler's Top100 Яндекс цитирования