Skip to Content

У Києві відкрився фестиваль турецького кіно

Афиша фильма "Любовь на другом языке"

У культурному центрі Києва в кінотеатрі "Київ" відкрився третій фестиваль "Тиждень турецького кіно в Києві". З 24 по 28 червня українські глядачі зможуть побачити шість картин: драми "Кохання на іншій мові", "Скринька Пандори", "Моє єдине щастя", військову драму "Подих", напівдокументальний стрічку "Дві мови, один чемодан" ("Дорога до школи"), кримінальну драму "Лай чорних псів".

За повідомленням прес-служби Посольства Туреччини в Україні, виступаючи на відкритті фестивалю Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Туреччина в Україні Ахмет Бюлент Мерічі зазначив, що метою проекту є ознайомлення українців з сучасною культурою Туреччини і зміцнення дружніх відносин між двома країнами. "Культура здатна зблизити народи набагато краще, ніж політика. У Туреччини і України є спільна історія, дуже схожі культурні та життєві цінності. Турецьке кіно, зокрема фільми, представлені у рамках поточного фестивалю, дадуть можливість переконатися в цьому", - сказав він.

Фестиваль відкрився картиною "Любов на іншій мові" сценариста Мерта Фирата і режисера Ільксен Башарир. Це фільм про відверті романтичні стосунки між двома сучасними молодими людьми - юнаком, від народження глухонімого, і дівчини, що працює в інформаційному центрі. Фільм піднімає питання взаєморозуміння і толерантності. Примітно, що зйомки картини тривали всього 19 днів.

Крім того, вперше за історію проекту "Тиждень турецького кіно в Києві" буде показано фільм, одним з режисерів якого є українка. "Лай чорних псів" - спільна робота двох молодих режисерів - Мехмета Бахадира Ера і Марини Горбач.Rambler's Top100 Яндекс цитирования