Skip to Content

Крок до спільної візової політики: набуває чинності Візовий кодекс ЄС

Прапор Європи

5 квітня набуває чинності Візовий кодекс ЄС. Документ об’єднує в собі всі правові норми, які регулюють ухвалення рішення з візових питань. Кодекс підвищує рівень прозорості, зміцнює правову безпеку та забезпечує умови рівного ставлення до всіх громадян, що подають анкети на отримання Шенґенської візи. Водночас кодекс гармонізує правила та практики для країн Шенґенського простору (22 держав-членів ЄС та 3 асоційовані країни), що впроваджують спільну візову політику.

Коментуючи подію, Європейський Комісар із внутрішніх справ Сесилія Мальмстрьом зазначила: «Від 5 квітня умови видання Шенґенських віз для громадян третіх країн стануть яснішими, точнішими, прозорішими та справедливішими. Отримання візи для подорожі до ЄС стане швидшим. Візовий кодекс ЄС забезпечить повну гармонізацію застосування візового права ЄС».

Візовий кодекс об’єднує всі наявні правові норми щодо візових питань та закладає спільні правила стосовно умов та процедур надання віз. Йдеться про загальні норми, а також про правила, які визначають державу ЄС, відповідальну за надання візи у кожному конкретному випадку. Кодекс також гармонізує норми щодо опрацювання заявок та ухвалення візових рішень.

Документ скорочує обсяг єдиної аплікаційної форми для отримання візи ЄС. У ньому проясняється зміст конкретних рубрик для заповнення, що матиме позитивні наслідки і для заявників, і для працівників консульств.

Нові норми збільшують перелік категорій громадян, що звільняються від платні за візу. Вартість візи для дітей віком від 6 до 12 років складатиме 35 євро (стандартна вартість візи залишається на рівні 60 євро).

Громадяни країн з-поза меж Шенґенського простору, [зокрема, України], з якими ЄС уклав Угоди про спрощене оформлення віз, продовжуватимуть сплачувати за візу 35 євро.

Окрім цього, Візовий кодекс підвищує рівень прозорості та правової певності. Він вимагає надавати вмотивовану відповідь про причини відмови у прийнятті візових заявок, а також надає громадянам право на апеляцію проти негативних відповідей.

Нарешті, документ підвищує роль Представництв Європейського Союзу в координації взаємодії держав-членів ЄС в рамках «місцевої Шенґенської співпраці» у країнах з-поза меж Союзу. Це також робитиме свій внесок у посилення гармонізації візових процедур.

Аби гарантувати рівне ставлення до візових заявників, було створено спеціальний Посібник щодо опрацювання візових заяв (ухвалений Єврокомісією 19 березня 2010 року), який буде надано всім працівникам консульств держав-членів ЄС.Error: Incorrect password!
Rambler's Top100 Яндекс цитирования