Skip to Content

Про прапор Австралії

Прапор Австралії

Прапор Австралійського Союзу (англ. Flag of Australia) - один з державних символів країни, що представляє собою прямокутне полотнище синього кольору із співвідношенням сторін 1:2.

У лівій верхній чверті зображено британський прапор. Крім того, на прапорі Австралії знаходиться зображення шести білих зірок: п'ять зірок у вигляді сузір'я Південного Хреста в правій частині полотнища і одна велика зірка в центрі лівій нижній чверті.

Прапор був прийнятий невдовзі після утворення федерації, в 1901 році, в результаті конкурсу, в якому взяли участь представники багатьох країн. Протягом наступних років він був схвалений австралійськими та британською владою, хоча точні характеристики прапора піддавалися змінам кілька разів. Характеристики сучасного прапора були опубліковані в 1934 році, а з 1954 року за прапором законодавчо закріплений статус «австралійського національного прапора». Із-за сильного впливу республіканців у країні з середини 1990-х років прапор часто критикується через присутність на ньому зображення британського прапора.

Законодавче визначення прапора дано в Законі «Про прапор» від 1953 (англ. Flags Act 1953).Rambler's Top100 Яндекс цитирования