Герб Узбекистану
Герб Узбекистану розроблений з урахуванням багатовікового національного і державного досвіду і традицій. Закон «Про Державний герб Республіки Узбекистан» прийнято 2 липня 1992 на десятій сесії Верховної Ради Республіки Узбекистан.
У центрі герба зображено Хумо (птах щастя в Узбекистані) з простертими крилами - в узбецькій міфології символ щастя і волелюбності. Узбецький поет Алішер Навої характеризував птаха Хумо як саме добре з усіх живих істот. У верхній частині герба знаходиться восьмигранник, що символізує затвердження республіки, всередині - півмісяць із зіркою.
Зображення сонця символізує світло, освітлює шлях узбецької держави, а також підкреслює унікальні природно-кліматичні умови республіки. Дві річки, зображені під птахом - це Амудар'я і Сирдар'я, що протікають на території Узбекистану. Колосся є символом хліба, стебла з розкритими коробочками бавовни характеризують головне багатство Узбекистану. Разом, колоски і коробочки бавовни перевиті стрічкою Державного прапора, символізують консолідацію народів, що проживають в республіці.