Skip to Content

Велика печатка США

Велика печатка США (зворотня сторона)
Велика печатка США  (лицьова сторона)

Велика печатка США (англ. Great Seal of the United States) - використовується, щоб підтвердити справжність документів, випущених урядом Сполучених Штатів Америки. Державний секретар США вважається офіційним зберігачем Великої печатки. Побачити Велику печатку можна у виставковому залі Державного департаменту у Вашингтоні.

Особливістю Великої печатки США є наявність двох неоднакових сторін, в той час, як зазвичайні печатки мають лише одну сторону.

На лицьовій стороні печатки зображено білоголового орлана, що є національним символом США. В одній лапі він тримає 13 стріл, в іншій - оливкову гілку, що символізують те, що Сполучені Штати Америки «хочуть миру, але завжди готові до війни». Оливкова гілка традиційно зображена з 13 листям та 13 оливками. Голова орла повернута у бік оливкової гілки, що означає більшу перевагу миру, а не війні. У дзьобі орел тримає сувій з написом латинською «E Pluribus Unum», що перекладається як «з багатьох - єдине». Над головою орла розташовано 13 зірок у блакитній хмарі. Зірки розташовані у рядках 1-4-3-4-1, формуючи шестикінечну зірку. На грудях у орла щит з 13 червоними і білими смугами і 50 зірками на синьому фоні.

На зворотному боці друку зображена незакінчена піраміда, вершину якої вінчає око в трикутнику. Вона складається з тринадцяти рівнів, традиційно символізують 13 штатів, які спочатку входили до складу США: Массачусетс, Коннектікут, Род-Айленд, Нью-Гемпшир, Нью-Йорк, Нью-Джерсі, Пенсільванія, Делавер, Вірджинія, Меріленд, Північна Кароліна, Південну Кароліна, Джорджія. На першому рівні нанесена дата 1776 римськими цифрами - MDCCLXXVI. Око на вершині піраміди означає «Око Провидіння». Напис «Annuit Cœptis» означає «наші починання благословенні». Фраза розташована на свиті під пірамідою говорить «Novus Ordo Seclorum» - «Новий порядок навіки».Rambler's Top100 Яндекс цитирования