Skip to Content

Герб Великобританії

Герб Великобританії (шотландский варіант)
Герб Великобританії

Королівський герб Великобританії - це офіційний герб британського монарха (в даний час - Єлизавети II). Інші члени королівської сім'ї та уряд країни використовують інші герби. Королівський герб зустрічається в двох варіантах, один з яких використовується тільки в Шотландії.

На звичайному варіанті герба два леви і сім леопардів: шість армованих блакиттю золотих леопардів на щиті, по три в 1-м і 4-му полях четверочастно розділеного щита (вони відповідають Англії). Червлений, армований блакиттю лев у другому полі уособлює Шотландію. Коронований леопард прикрашає нашлемнік (клейнод). Золотий коронований лев як щитодержатель підтримує щит справа. З іншого боку щит підтримує закутий у ланцюг єдиноріг.

На шотландському варіанті чотири лева і три леопарда: п'ять тварин на щиті (з них три леопарда відповідають Англії, два леви - Шотландії), один прямосідящій коронований лев знаходиться в нашлемніке. Сьомий за рахунком хижак, коронований лев, підтримує гербовий щит зліва. З правого боку щит підтримує закутий у ланцюг єдиноріг. На обох варіантах герба у третьому блакитному полі поміщена золота арфа (уособлює Ірландію).Rambler's Top100 Яндекс цитирования