Skip to Content

Герб Туркменістану

Герб Туркменістану

Державний герб Туркменістану - символ державної влади Туркменії, що з'єднав в собі культурну спадщину родоначальників туркменського народу Огуз хана і династії Сельджукидів, які створили в давнину могутню імперію і відчутно помітний вплив на розвиток як тюркських народів, так і населення Євразії в цілому.

Державний герб Туркменістану являє собою восьмигранник зеленого кольору з жовто-золотистою облямівкою, в який вписані два кола блакитного і червоного кольорів. Кола розділені між собою жовто-золотистими смугами однакової ширини. На зеленому тлі восьмигранника навколо червоного кола зображені основні елементи національного багатства і символіки держави:

  • в нижній частині - сім розкритих пятістворчатих коробочок білої бавовни з зеленими листками;
  • в середній частині - колосся пшениці жовто-золотистого кольору, по два колоса з кожного боку герба;
  • у верхній частині - півмісяць з п'ятьма п'ятикутними зірками білого кольору.

На кільцевій смузі червоного кола розміром в 2 діаметра блакитного кола зображені по ходу годинникової стрілки п'ять основних килимових гелів: ахалтеке, салир, ерсари, човдур, йомут, які символізують дружбу і згуртованість туркменського народу.

У блакитному колі зображений Янардаг - Ахалтекінський кінь першого і довічного Президента незалежної і нейтральної Туркменії Сапармурата Туркменбаші, представник класичного зразка Ахалтекінської породи.Error: Incorrect password!
Rambler's Top100 Яндекс цитирования