Skip to Content

Герб Португалії

Великий герб Португалії
Малий герб Португалії
Середній герб Португалії

Герб Португалії офіційно прийнятий 30 червня 1911 року разом з прапором Португалії.

Герб Португалії є золотою армілярную сферою, на яку поміщений геральдичний щит. На щиті, на білому тлі у формі хреста зображено 5 малих синіх щитів. На малих щитах зображено по 5 срібних безантів. По краям великого щита широка червона облямівка з сім'ю золотими замками. Армілярна сфера обрамлена золотими гілками, перев'язаними знизу двома стрічками - червоною і зеленою стрічкою (кольори державного прапора).

Після офіційного визнання незалежності Королівства Португалія в 1143 році на бургундський прапор були додані срібні безанти (візантійські монети), що означало право короля, як суверенного монарха, випускати свою валюту. Під час розквіту середньовічної геральдики щит втратив деякі елементи і зображення хреста. Без хреста і з п'ятьма маленькими щитами на тому місці, де були срібні безанти, герб успадковував Санчо I. Пізніше число срібних безантів було зменшене королем Себастьяном I з 11 до 5 на кожному малому щиті. Пізні тлумачі пояснюють їх як п'ять ран Христа, проте таке пояснення малоймовірне.

Під час правління Афонса III з'явилася червона облямівка із золотими замками (не з баштами, як стверджують деякі джерела, а саме із замками). Число замків мінялося від 8 до 12. Афонсо IV визначив 12, а Себастьян I остаточно затвердив 7. Імовірно, вони означають маврські замки, відвойовані Португалією під час Реконкисти. Можливо, вони кастильські, але на відміну від Іспанських, зображаних з синіми відкритими брамами, Португальські замки зображені із закритими золотими брамами.

Важливий елемент португальської геральдики з XV століття - армілярна сфера (астролябія) - часто використовувалася на прапорах колоній, особливо в Бразилії. Цей навігаційний прилад, що використався для обчислення відстаней, символізує значення Португалії в епоху великих географічних відкриттів, а також обширність колоніальних володінь, що належали першій республіці.



Rambler's Top100 Яндекс цитирования