Skip to Content

Герб Латвії

Великий герб Латвії

Герб Латвії - офіційний державний символ Латвійської республіки.

Герб Латвійської республіки є пересічений і полурассечений на блакить, червлень і срібло геральдичний щит. У верхньому, синьому полі щита зображено стилізоване золоте сонце з променями, що розходяться. Нижнє поле розсічено на дві рівні частини. У правому (у геральдиці сторони щита визначаються так, як якби спостерігач був розташований за щитом, тобто дзеркально), срібному полі червоний лев. У лівому, червоному полі - срібний грифон.

Використання герба Латвії регламентовано законом. Розрізняють три різновиди герба: великий, малий розширений і малий герб.

Великий герб використовується президентом, парламентом (сеймом), прем'єр-міністром, кабінетом міністрів, міністерствами, Верховним судом, Генеральною прокуратурою, а також дипломатичними та консульськими представництвами Латвії.

Малий розширений герб Латвії Малий герб Латвії

Малий розширений герб використовується комітетами та комісіями парламенту і кабінету міністрів, а також установам, що знаходяться в безпосередньому підпорядкуванні цих органів влади.

Малий герб використовується іншими урядовими установами, муніципальними органами місцевого самоврядування, а також освітніми установами на офіційних документах.Rambler's Top100 Яндекс цитирования