Прапор Індії
Прапор Індії - один з державних символів (поряд з гербом і гімном) Республіки Індія. Він був затверджений у своїй сучасній формі на засіданні конституційної асамблеї 22 липня 1947, за 24 дні до проголошення Індією незалежності від Великобританії (15 серпня 1947 року). Він використовувався в якості державного прапора Індійського союзу з 15 серпня 1947 року, а з 26 січня 1950 року і по теперішній час - Республікою Індія. В Індії термін «триколор» відноситься практично виключно до державного прапора цієї країни.
Основою для прапора, прийнятого в 1947 році, став прапор Індійського національного конгресу, створений Пінгалі Венкайей. Державний прапор Індії представляє собою прямокутне полотнище з трьох горизонтальних смуг рівної ширини: верхньої - «глибокого шатранового», середньої - білого та нижньої - зеленого кольору. У центрі прапора розташоване зображення колеса з 24-ма спицями, темно-синього кольору. Це зображення, відоме як «Ашока Чакра» (Дхармачакра), є національною емблемою Індії. Діаметр колеса становить 3 / 4 ширини білої смуги прапора. Відношення ширини прапора до його довжини 2:3. Прапор використовується також в якості військового прапора Індійської армії.
Офіційна специфікація прапора Індії містить вимогу про те, що він може виготовлятися тільки з «хаді» - особливого виду домотканої матерії, що сталась популярною в індійському суспільстві завдяки Махатмі Ганді. Використання прапора регулюється Індійським прапорним кодексом.