Skip to Content

Про прапор Аргентини

Прапор Аргентини офіційний

Сучасний прапор Аргентини став державним в 1812 році. Він складається з трьох рівних за шириною горизонтальних смуг - крайні пофарбовані у світло-блакитний, центральна - в білий колір. У 1818 році в центр прапора було поміщено жовте «сонце Майя» (ісп. Sol de Mayo), що символізує інкських бога сонця і названий так на честь Травневої революції.

Повна версія прапора, що включає зображення сонця, іменується «офіційним церемоніальним прапором» (ісп. Bandera Oficial de Ceremonia), прапор без сонця - «святковим прапором» (ісп. Bandera de Ornato). Офіційна версія прапора завжди повинна підніматися вище святкової.

Флаг Аргентини святковий

У всіх інших відносинах обидва варіанти національного прапора вважаються повноправними.

Згідно з найбільш поширеною інтерпретацією значення прапора, він уособлює небо, хмари, сонце. Тим не менш, існує кілька народних переказів, що пояснюють значення кольорів у прапорі по-іншому. Відповідно до одного з них, блакитний колір символізує річку Ла-Плата (Rio de la Plata - буквально «Річка срібла»), а білий - срібло (назва «Аргентина» походить від латинської назви срібла, лат. Argentum). Є також думка, що колір прапора засновано на традиційних кольорах фамілії Бурбонів. Згідно зі ще одним варіантом, блакитний і білий - кольори шат Діви Марії.Rambler's Top100 Яндекс цитирования